KONST / Litografier / Färglitografi 15696322
nr 1569 6322
Waldemar Lorentzon
(1899-1984), Sverige
Signerad, numrerad 66/350. Färglitografi. Bladets mått: 47x62 cm, yttermått inklusive ram: 55x71 cm
Kondition: missfärgningar
Waldemar Lorentzon, svensk målare, tecknare och grafiker född 1899, död 1984.
måndag 9 oktober 2023
kl 18:34:34
Waldemar Lorentzon
Läs mer om Waldemar Lorentzon